उषा र सिद्धपाइला स्कुलद्वारा विपन्न विद्यार्थीलाई कपडा सहयोग

कर्णालीटुडे २०७७, ८ फाल्गुन शनिबार २२:५९

सुर्खेत । प्रदेश राजधानी वीरेन्द्रनगरका दुई विद्यालयले दुर्गमका विपन्न विद्यार्थीहरुलाई कपडा सहयोग गरेका छन् ।

वीरेन्द्रनगरस्थित उषा बालबाटीका मा.वि र सिद्धपाइला इङ्गिलस मिडियम बोर्डिङ स्कूलले विपन्न विद्यार्थीलाई न्यानो कपडा सहयोग गरेका हुन् ।

यी दुई विद्यालयका विद्यार्थीहरुले बराहताल गाउँपालिका–६, स्थित ‘ईखेनी’का विपन्न विद्यार्थीहरुलाई आफ्नो पूराना नच्यातिएका कपडा सहयोग गरेका छन् । उनिहरुले स्वरस्वती पुजाको अवसर पारेर उक्त सहयोग गरेको सिद्धपाइला स्कुलका प्राचार्य नैनसिङ खत्रीले बताए ।

द्धोन्द्धले जन्मायको इखेनी बस्ती अहिले पनि एकछाक खाना कै लागी संघर्ष गरिरहेको छ । वर्षभरी खेतिबाली लगाउँदा पनि दुई महिना खान नपुग्ने भएपछि इखेनी बासी कालापहाड गएर गुजरा चलाउँदै आएका छन् ।

च्यातिएको कपडा र पुराना थोत्रा किताब बाकेर गाउँ नजकैको विद्यालय जाने इखेनिका बालबालिकाहरु विपन्न मात्रै हैन् । अति विपन्न छन् । तीनै अति विपन्न बालबालिकाहरुको लागी यी दुई विद्यालयका विद्यार्थीहरुले आ–आफना पुराना कपडा सहयोग गरेका हुन् ।

प्राचार्य खत्री भन्छन्,‘हामी विद्यार्थीहरुलाई कितावी ज्ञान मात्रै दिदैनौं । व्यवहारीक शिक्षा पनि प्रदान गछौं । विद्यार्थीलाई विपन्न सामाज र त्यहाँको स्थितीबारे जानकारी गराउँछौं । जस्ले गर्दा हाम्रा विद्यार्थीहरु स्वयम सहयोगी हातहरु अघि सार्छन् ।’

इखेनीका झण्डै ९३ जना विपन्न विद्यार्थीहरुका लागी यी दुई विद्यालयका विद्यार्थीहरुले नै न्यानो कपडा सहयोग गरेको सामाजिक अभियान्ता आदर्शविक्रम सिंहले बताए ।

विपन्न विद्यार्थीको पीडा विद्यार्थीले नै महशुस गरेको भन्दै सहयोग गरेको उषा बालबाटीकाका प्राचार्य सुशील भुषालले बताए ।

‘हामीले स्कुलको लाइनमा विद्यार्थीहरुलाई ईखेनीका विपन्न विद्यार्थीको समस्या सुनायौं, भोली पल्ट त प्रत्येक विद्यार्थीहरुले आफना पुराना कपडा बोकेर आए,’ प्राचार्य भूषालले भने, ‘विपन्न विद्यार्थीको पीडा विद्यार्थीले नै बुझे ।’

उनले थपे, ‘सेवा नै धर्म हो, भन्ने नारालाई आत्मसात हर्दै विद्यालयले पनि आफनो गक्षता अनुसार विभिन्न सामाजिक क्षेत्रमा सहयोग गर्दै आएको छ ।’
अगामी दिनमा पनि सेवा र सहयोग गर्ने भूषालले प्रतिवद्धता समेत गरे ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

संसद पुनर्स्थापनाको खुशियालीमा सुर्खेतमा दिपावली 

२०७७, ८ फाल्गुन शनिबार २२:५९
सुर्खेत । प्रतिनिधिसभा विघटनको फैसला सर्वोच्च अदालतले बदर गरेपछि सुर्खेतमा खुसीयालीसहित दिपावली मनाइएको छ । नेकपा प्रचण्ड–नेपाल समूह समर्थित युवा कार्यकर्ताले प्रदेश राजधानी वीरेन्द्रनगरस्थित वीरेन्द्रचोकमा दीप प्रज्वलन गरी सर्वोच्चको फैसलालाई स्वागत गर्दै दिपावली मनाएका हो । सर्वोच्च अदालतले जनताको पक्षमा फैसला गरेको भन्दै दिपावली गरिएको नेकपा सुर्खेतका सचिव कृष्ण जिसीले […]