‘राजनीति’ अव दुष्टनीति भैसक्याे : उपसभापति बटाला

कर्णालीटुडे २०७७, ९ माघ शुक्रबार १५:०३

सुर्खेत । नेपाली कांग्रेस रुकुम पश्चिमका उपसभाति धिरेन्द्रकुमार बटालाले नेपालको ‘राजनीति’ ‘दुष्टनीति’मा परिणत भै सकेको बताएका छन् ।

नेताहरुले राजनीतिलाई गरीखाने भाडो भनाउँदा इमानको राजनीति सकिएको उनको ठहर छ ।

पछिल्लो नेपालको राजनीतिक स्थितीबारे टिप्पणी गर्दै उपसभापति बटालाले सामाजिक सञ्जालमा प्रश्न गरेका छन्, ‘नेपालमा अव इमानदारीताको ‘राजनीति’ कहाँ छ, र ? राजनीति ‘लाजनीति’बाट पनि उकालो लागेर ‘दुष्टनीति’मा पुगिसकेको छ ।’

विगतमा विभिन्न परिवर्तनका आन्दोलनहरुको अगुवाइ गरेका उपसभापति बटाला एक निष्टावान राजनीतिज्ञका रुपमा चिनिन्छन् ।

नेताहरुले राजनीतिलाई विशुद्ध सामाज सेवाका रुपमा लिनुपर्ने भन्दै उनले भनेका छन्, ‘केही नेताहरुले राजनीतिलाई गरीखाने भाँडो भनाउँदा आज घिन लाग्दो परिपाटी उत्पन्न भएको छ, यो अब लोक कल्याणको विषय नै रहेन ?’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

कर्णालीमा पहिलो पटक बिजनेश इन्कुवेसन बुट क्याम्प हुँदै

२०७७, ९ माघ शुक्रबार १५:०३
सुर्खेत । कर्णालीमा पहिलो पटक बिजनेश इन्कुवेसन एण्ड बुट क्याम्प शुरु हुने भएको छ । कर्णाली बेशीन कन्जरवेसन फाउण्डनेशन (केविसिएफ) र यूएसएआइडीको संयुक्त आयोजनामा प्रदेशको राजधानी वीरेन्द्रनगरमा पहिलो पटक उक्त क्याम्पको आयोजना हुन लागेको हो । पाँच दिनसम्म चल्ने बुट क्याम्पमा २३ जना विभिन्न क्षेत्रकका व्यवसायीक रुचि भएका यूवाहरुको सहभागीता […]